Autorská tvorba

Vytváříme vlastní výtvarné návrhy a vizualizace. Spolupracujeme s předními českými výtvarníky. Zkušenosti nasbírané při mnoha atypických realizacích nám umožňují přizpůsobit řešení téměř jakémukoli prostředí a stylu.

Autorská vitráž se z uměleckořemeslného prvku posouvá do oblasti výtvarného umění. Výroba probíhá často za přímé účasti autora (umělce), který poskytne detailní výtvarnou předlohu nebo některé klíčové kroky přímo provádí (např. sklomalbu). Dílo se tak stává jedinečným originálem.

V případě, že nemáte jasnou představu o vzhledu vitráže, rádi pro Vás připravíme návrhy a pomůžeme s výtvarným řešením. Zajistíme i souvisejí zámečnické či truhlářské prvky.

Vitráž může být tvořena jak samotnými materiály (barevná skla, strukturovaná skla, opálová skla atd.), tak doplněna o sklomalbu či další dekorativní techniky.

První varianta vytváří mozaiku barevných skel a dá vyniknout použitým materiálům. Jednotlivé barvy jsou oddělené olověným profilem. Olověné dělení vytváří kresbu, která může být strukturována tloušťkou olověného profilu.

Takovéto základní schéma může být dále rozvinuto. To je vlastně princip klasické vitráže, u které je barevnost zobrazovaného motivu dána barevností skel, která jsou dále tónována černou barvou.

V abstrktnejším pojetí vitráže již zmíněné dělení mizí. Členění skel a malba spoluvytváří kontury zobrazovaného, vitráž může být doplněna plastickými prvky a vzniká velice široká škála výtvarného vyjádření.

Dlouhodobě spolupracujeme s renomovanými výtvarníky, jakými jsou např. Jan Exnar, Stefan Milkov, Jaroslav Róna, Jaromír Rybák či Ivana Šrámková.

Další informace o nich najdete na stránce Náš tým a spolupracovnící.


Máte zájem o spolupráci se sklářským ateliérem VITRAJ?

Nezávazně nás poptejte

nebo nás kontaktujte:
+420 739 087 746,