Výroba nových vitráží

Vitráž nachází své uplatnění i v současné moderní architektuře. Díky novým materiálovým možnostem a technologiím jsou možnosti jejího využití dokonce ještě širší.

K dispozici jsou dnes jak tradiční klasicky ručně vyráběná skla, tak exaktní současné materiály v podobě velkoformátových skel s množstvím povrchových vzorů struktur a téměř nekonečnou barevnou škálou. Klasické dekorační techniky jako sklomalba, pískování a leptání skla jsou rozšířeny o digitální technologie potiskulaserového gravírování či dekorativní laminace.

Současné technologie umožňují i bezpečnostní úpravu skel - využití bezpečnostní folie, nebo vrstvení či kalení skel.

Více informací o tom, jak při výrobě nové vitráže postupujeme, najdete v textu o nových realizacích na stránce Průběh zakázky.

Moderní vitráž

Historizující styl

Při rekonstrukcích historických staveb, ale i při výstavbě nové, se setkáváme s požadavkem na výrobu vitráže v historizujícím stylu tak, aby vznikl prvek harmonicky doplňující historický nebo historizující celek.

Současná technologie zpracování je založena na tradičních postupech, a tak je takovéto zadání pouze věcí výtvarného řešení. Předpokladem je použití autentických materiálů (vyráběných původní technologii). Povrch olověného profilu lze patinovat a vytvořit tak věrně vypadající kopii.

Skleněné vitráže se tak stávají velice univerzálním funkčním prvkem, který si uchovává svou tradiční podstatu a výrazovou jedinečnost.


Máte zájem o spolupráci se sklářským ateliérem VITRAJ?

Nezávazně nás poptejte

nebo nás kontaktujte:
+420 739 087 746,