Videa

Ve spolupráci s filmařkou Janou Hojdovou jsme pro Vás natočili následující krátká videa o několika vybraných realizacích.

Stvoření světa ve Velkém Šenově

Nová vitráž v kostele Sv. Bartoleměje vznikla ve spolupráci se sklářským výtvarvníkem Janem Exnarem. Námětem je stvoření světa.

 

 

Rekonstrukce vitrážových oken v Děčíně

Při rekonstrukci oken v kostele Povýšení svatého Kříže v Děčíně se podařilo vyřešit hned několik věcí: rekonstruovat zaniklou vitráž Dobrého pastýře, navrátit všem 16 oknům původní vzhled s vitrážovým prosklením a v neposlední řadě také napravit nedostatečné provětrávání interiéru.

 

 

Nový oltář v kostele Sv. Václava ve Šluknově

Náš ateliér se hodně zabývá restaurováním vitráží pro sakrální prostory. Je tedy vždy osvěžující zpracovávat zadání na věc novou. V tomto případě revitalizaci prostoru oltáře v kostele Sv. Václava ve Šluknově. Vznikl zde nový obětní stůl, kříž a ambon včetně nového pódia.

 

 

Malované skleněné dveře, výtvarný návrh Ivana Šrámková

Prosklené dveře jsou poměrně obvyklým prvkem v současném interiéru. Tyto trojdílné dveře ale úplně standardní nejsou. Zadání bylo na počátku veskrze praktické. Mělo jít o to, aby byla prosklená plocha nějak označena, aby ji někdo omylem nepřehlédl a do skla nenarazil. Návrh prošel zajímavým vývojem, který vedl k vytvoření tohoto uměleckého díla.

 

 

Tavená skleněná plastika pro rodinný dům, výtvarný návrh Jan Exnar

Výtvarné dílo vyrobené na míru. Šperk doplňující moderní architekturu interiéru. O průběhu realizace hovoří autor návrhu Jan Exnar.

 

 

Vitrážové lustry, výtvarný návrh Jan Exnar

Obří skleněné objekty jsou vytvořeny z plochého skla. Vitrážovým dělením je objem modelován a barevnými skly skvěle dekorován. Strukturu tvoří nerezová konstrukce. O průběhu realizace hovoří autor návrhu Jan Exnar.

 

 

Vitrážový paraván, výtvarný návrh Karel Vaňura

Nejde pouze o artefakt, posuvný paraván má své variace a interpretace pro návštěvníky i majitele.

Další informace o této realizaci najdete v případové studii Vitrážový paraván v jednací místnosti.

 

 

Vitrážové sochy dle návrhu Ivany Šrámkové

To že každá socha má svůj příběh je obecně známo……tentokrát jsou však příběhy opravdu vyprávěny :). Video vzniklo na návštěvě v ateliéru autorky.

 

 

Restaurování vitráží v kostele Sv. Jiří v Horním Slavkově

1. etapa

Vitráže z roku 1896 byly téměř zničeny, podívejte se na výsledky rozsáhlých restaurátorských prací na první čtveřici vitráží.

2. etapa - časosběr

Časosběrné video z osazování tří oken na empoře kostela Sv. Jiří. Tentokrát jde o vitráže z roku 1905.


Máte zájem o spolupráci se sklářským ateliérem VITRAJ?

Nezávazně nás poptejte

nebo nás kontaktujte:
+420 739 087 746,