Historie firmy

Sklo zpracováváme a zušlechťujeme již téměř 40 let.

Jiří Černohorský se svému řemeslu věnuje od roku 1971, kdy po studiu na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě pracoval v družstvu umělecké výroby Štuko-Praha.

1977 - 1990

Český fond výtvarných umělců

Restaurování a výroba vitráží v rámci ČFVÚ. Ateliér vzniká v suterénních prostorách na Pražských Petřinách. Krom restaurátorských prací vzniká množství nových realizací ve spolupráci s Karlem Vaňurou, Stanislavem Libenským či přicházející generací mladých umělců skupiny Tvrdohlavých.

1990 - 2011

Jiří Černohorský - VITRAJ

V této době vzniká vlastní ateliér v Praze Veleslavíně. Krom rozsáhlých realizací, jako je např. restaurování vitrážových stropů v Obecním domě v Praze, přicházejí již první zahraniční zakázky v německém Wasserschloosu nebo Hochheimu. Pracovní tým se rozrůstá na 5 členů.

od 2012

Ateliér VITRAJ s.r.o.

Roku 2012 vzniká Ateliér VITRAJ jako společnost s ručením omezeným pokračující v práci a tradici rodinné dílny v druhé generaci se synem Janem.


Máte zájem o spolupráci se sklářským ateliérem VITRAJ?

Nezávazně nás poptejte

nebo nás kontaktujte:
+420 739 087 746,


Novinky

13. 2. 2017

Sochy pro výtvarnici Ivanu Šrámkovou, pozvánka na výstavu.

Doplnili jsme další tři sochy k již dříve vyrobené dřevěné soše s malovanými skleněnými obrazy. Dekorace je provedena sklářskými vypalovacími barvami. 

Více informací

8. 11. 2016

VITRAJ na veletrhu Denkmal v Lipsku

Od dnešního dne až do soboty se účastníme veletrhu DENKMAL v Lipsku. 

Více informací

Archív novinek